17. září 2021

Přebory Prahy mladšího žactva na dráze - 15. a 16. září (Hostivař)

Zadařilo se!

První den.
Na tříkilové kouli se zaskvěl Matthew Cowan a potvrdil umístění z tabulek, tedy třetí místo. Zajímavé bylo, že až z oficiálních výsledků jsme zjistili, že má medaili, protože v průběhu závodu se zdálo, že je celou dobu až čtvrtý.
Na půlce, tedy osmisetmetrové trati zazářil Jan Kovář, který bojoval až do konce a finálovým předklonem na cílové čáře, který musela vyhodnotit až kamera, získal celkové třetí místo.
Vincent Hlas se na nejkratším sprintu na 60 metrů dostal sice jen do finále B, to však vyhrál, potvrdil své kvality a budeme se moc těšit na příští rok, kdy bude starší v této kategorii.
Štafety na 4x 60 m.
Dívky
Ve složení Klárka C., Gábina T., Sofie O. a Anička Ch. doběhla děvčata na moc pěkném 6. místě v konkurenci více než dvaceti štafet. Z jejich výkonu jsem měl opravdu radost, stejně jako z předávek, které se povedly, i když ne všechny. Je co zlepšovat, ať to za rok mají naše soupeřky z děvčaty z Olympu zase o něco těžší.
Kluci
Tady byly medailové ambice o něco vyšší, protože borci z Pléša týmu se celkem pravidelně umisťují v krátkých štafetách na stupních vítězů. A povedlo se i tentokrát. Ve složení Sean, Matthew, Matias a Vincent. Kluci startovali sice až ve druhém rozběhu, což je mohlo znevýhodnit v přímém měření nejrychlejších štafet nasazených do prvního běhu. Nic však nepodcenili běželi na hraně, předávky se povedly, nikdo vyloženě nezkazil a s přehledem vyhráli svůj rozběh v čase, který nakonec stačil na skvělé druhé místo celkově.

Druhý den
Gabča Tomanová běžela 150 metrů. V chladnějším počasí se jí nepodařilo přiblížit času, který by se dal považovat za úspěch, i tak ale samotný výběr na přebory můžeme považovat za povedený.
Počasí vůbec ve druhém dni promlouvalo do výkonů všech zúčastněných. A jeden z nich se s tím dokázal skvěle poprat a doběhnou a doskočit si hled pro dva výborné výsledky.
Sean Klégr měl náročný den, ale nabitý úspěchem ze štafety z předchozího dne si nejdříve zajistil účast ve finále na 60 m překážek, kde sice po velice nepovedeném náběhu na první musel celou dobu stahovat ztrátu na soupeře, což se mu nakonec povedlo, aby záhy začal v dálkařském sektoru svou cestu za první individuální medailí. Povedlo se mu to až posledním pokusem, kdy v novém osobním rekordu doskočil na bronzovou příčku.
Finále A běhu na 60 m překážek mělo opravdu elektrizující atmosféru. Přestalo pršet, chyběl největší favorit, nezvládl rozběh a byl až ve finále B (které sice vyhrál v absolutně nejrychlejším čase dne, ale bylo mu to k ničemu) a na medaile tak mělo spadeno minimálně šest borců. Povedl se až druhý start a přinesl obrovskou bitvu všech zúčastněných. Byl to fakt napínavý závod (děti ho mají ve WA skupině, kdybyste ho chtěli vidět). Ještě na poslední překážce byl v čele favorit ze Sparty, ale zakopl a daroval tak medaile borcům za sebou, kteří se téměř v jedné lajně natlačili do cíle. Dlouho se čekalo na vyhodnocení cílové kamery, ale pro nás to dopadlo skvěle Sean Klégr zvládl náročné dva závodní dny a doběhl si pro druhé místo.

Gratulace všem!!! A hlavně trenérům, že se tak pěkně a profesionálně starají o naše svěřence.
Terka, Hanka, Niky a Miky, tleskám Vám!;-)

Bilance Pléša týmu z PP ml. žactva je tety: tři bronzové a dvě stříbrné medaile.

Bylo by krásné, mít nakonec sezony i nějaké to zlato..

..rok se s rokem sešel a o víkendu se ukáže..

.. Peťo, máš na to jako nikdy, tak ti všichni z Pléša týmu držíme pěsti!!!

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat