19. září 2021

Mistrovství České republiky staršího žactva 2021 - Mladá Boleslav

Sobota 

Krátká verze
Petr Slezák.. zatr.. Zálesák.. kruciš.. Záleský.. do pytle:-DDD
Prostě Peťa Zlesa:-))) 60 m - stříbro!! 07.13 - PB

Dlouhá verze
Peťa neudělal vůbec nic špatně, měl formu, byl zdravý, připravený a ve finále doběhl druhý. Úplně všichni se totiž museli sklonit před neuvěřitelnou formou prvního, který vyladil právě včas a nikomu nedal šanci. Byl to v podstatě jen boj o stříbro, na které byl zase bez konkurence největším favoritem právě Pěťa, takže vše dopadlo tak, jak muselo. Ale pro nás, to byl jen bonus. To hlavní nás čekalo v neděli. A Peťa si dal moc pěkný dárek ke svým narozeninám;-)
Magda Toman. Disk.
Pro ní to byla především velice ceněná zkušenost. Technické disciplíny jsou hodně i o závodních zkušenostech a těch Magdička od začátku sezony sbírala více než dost. MČR je ale v pravdě úplně jiný závod, než nějaké "veřejky", nebo soutěže družstev. Je schopná v tréninku hodit okolo 37 metrů. To by stačilo na celkové třetí místo. Naneštěstí se tohle nestalo a ona si bude muset ještě rok počkat. Magda je mladší v této dvouleté kategorii a podle slov jejího šikovného trenéra si za rok půjde pro zlato! No, to jsou silná slova Miky, tak do toho a držíme pěsti už teď, Magda na to rozhodně mít bude!

Neděle

Dlouhá verze - 200 metrů překážek
Je přesně rok zpátky a Peťa dobíhá na MČR v Třinci na skvělém třetím místě po fantastickém boji, kdy se mu úplně nezadařila technika a ještě nějakých cca 70 metrů před cílem byl na pátém, možná šestém místě.
Je jedinou 06 mezi 05. Objímáme se po závodě a já mám v hlavě přetěžkou myšlenku - za rok musíme vyhrát, nic jiného nemá cenu. Zkuste si to. Ve všech těch sr.. těžkých podmínkách, karanténě, uzavřených sportovištích, neúplné sezoně a v tom všem marastu, kdy i zima v Praze po velice dlouhé době byla zimou, kdy nasněžilo, namrzlo a běhat se zkrátka venku moc nedalo. Navíc překážky jsou něco, co se musí vyběhat a pořádně natrénovat, aby si to sedlo co nejlépe před vrcholem sezony, který je naštěstí pro nás, až v září. Jenže Peťa Zleksák:-))) ..tak dobře, Zlesák je úplně jiná liga. Nebudu psát, jaký je, ale kdyby takový nebyl, jen těžko bychom se připravili v tak krátké době a v tak omezených podmínkách.
Závod
Oproti loňskému roku to bylo ještě náročnější v tom, že rozběh i následné finále bylo v jednom dni.
Rozběh zvládl na pohodu, mohl i malinko vypustit konec. Jenže pak se stalo, že v posledním rozběhu se vyloupl borec s časem, který nejenom, že by rychlejší, ale i kvalitní. Bylo to sezónní vedení a jedno bylo jasné, finále bude napínavé.
A bylo!!! Pusťte si ho (buď sem dám odkaz, nebo mi napište na WA, pošlu). Nemá cenu to komentovat, pokud jste to neviděli, ale byl to opravdu jeden z nejvyrovnanějších a nejnapínavějších finálových závodů na MČR od začátku až do konce. Je třeba říct, že soupeř ho pořádně prohnal, moc chtěl, ale Peťa využil svých zkušeností a.. prostě si to nenechal vzít!!! Fakt se na to podívejte, stojí to za to!;-)
Malé pošimrání dosaženého času.
Peťa doběhl jen dvě desetiny za národním rekordem. Na šedesátce je to propast, ale na dvoustovce překážek, hmmm, byl proťák, byla zima, možná trochu únavy a z toho plynoucích pár chybiček při přeběhu překážek. Škoda, dalo by se říct.. ale co, rekordy nevydrží věčně a my máme zlato, zlató, ZLATÓÓÓ!!!:-)

Krátká verze
Petr Zlesák - Mistr České republiky 200 metrů překážek 25.15 NL

Petr zkompletoval z obou mistrovství (2020/2021) ve své kategorii sadu medailí - bronz, stříbro, zlato!!!

Gratulace všem, kteří se podíleli na tomto velikém úspěchu, speciálně pak jeho skvělým rodičům*

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat