8. prosince 2020

Ti nejstarší (dorost a starší žactvo).

Ahoj rodičové.

Pár slovíček o tom, co se děje, jak to je a co asi (ne)bude potom.

Je to smutné, ale těm nejstarším (starší žactvo a dorost) se trénovat prostě nechce a já je jen těžko mohu přemlouvat do individuálního trénování. Doba je to na nic, ale o to víc je třeba se přinutit k nějaké samostatné činnosti.
Už více jak tři týdny jim posílám do WA skupiny tréninky. Pokud trénink uskuteční, mají pak povinnost zapsat ho do on-line tréninkového deníků. No, mohu Vám též poslat odkaz, aby jste se sami podívali, jak málo je tam zápisů. Několikrát jsem zkoušel i samotný on-line trénink, téměř bez odezvy. Za posledních 14 dnů jsme udělali i společné tréninky ve Stromovce. Pokaždé přišly tři děti.

Jen pro srovnání, mladší žactvo mělo on-line skupinu na tréninky zřízenou sice asi o dva týdny dříve, ale ty tedy jedou! Třeba včera ve Stromovce jich bylo 16! Vím, včera už to bylo rozvolněno na dostatečně velký počet a v těch předchozích týdnech ne, ale podle naší soukromé komunikace se staršími na WA ten zájem o venkovní společný trénink stejně moc velký nebyl.

Dá se pochopit, že ne každý rodič chce pustit své dítě na trénink ven, když je tam zima a brzy se stmívá a možná čekáte, až nás zase pustí do areálu, do hal a budeme zase moci normálně trénovat, jenže to mám asi dost špatnou zprávu. Nevěřím, že se to stane v nějaké bližší době. Můj osobní odhad je, že do konce roku máme smůlu (s areálem). Co mě však trápí více je, že jestli situace v lednu a únoru bude stejná, nebo i horší, je možné, že se fakt uvidíme třeba až na jaře, a to si nedělám srandu.

Možná někomu ještě nedošlo, kam tím vším mířím.
Tak tedy.
Teď hrajeme o to, aby vaše děti vůbec dokázaly pokračovat ve sportu, v atletice a měli to za něco přirozeného, možná i malinko přikázaného ze strany rodičů, ale aby se vůbec dokázaly zase začlenit do něčeho, co jim dříve bylo denním chlebem. Já moc nevěřím na nějaké stavy "mezi". Buď mladí v mládí dělají něco smysluplného, nebo dělají kraviny. Nebudu to rozepisovat. Víte, co tím myslím. A nejkritičtější období je právě při přechodu na střední školu.
Pokud se nedokáží rozhoupat teď, budeme jen počítat ztráty. A i ti co třeba přijdou po.. po čem vlastně, může to trvat měsíce, možná i další rok!!! Dostávat někoho do formy po tak dlouhé době bez fyzické činnosti bude zoufale náročné.
Pro mě je tohle nesnesitelná doba. Nemohu dělat to, co mě baví s lidmi, se kterými mě to baví a nemám ani moc, přinutit je k individuálním akcím.
Vím, asi se to netýká všech, ale většiny naneštěstí ano. Je asi procento dětí, které si trénují samostatně v místě bydliště (protože do Stromovky to mají na venkovní tréninky daleko), ale i tak by bylo moc fajn, kdy by se alespoň z části řídili tím, co jim připravím a pošlu.

Tak než nás zase zavřou, od tohoto týdne zase trénujeme, venku, ve Stromovce, do 15 hodin.
Je to povinné? Co já vím.. přečetli jste to až sem, tak na to musíte najít odpověď sami.
Zkuste zahučet do dětí, pokud to jde, ještě je na to čas. Na jaře, když bude hůře, už nebude.

A jedna technická na závěr.
Tréninky jsou od tří, protože po čtvrté už se stmívá a v půl je skoro tma. A dřív to zase nemá cenu, protože spousta dětí má školu. Můžeme třeba zvolit jiný den, s časem nehnu, ale nejdřív musí být ta VŮLE PŘIJÍT!!!

Díky, Pléša*

Žádné komentáře:

Okomentovat