27. října 2020

Tréninky pro PT během krize

Ahoj rodičové.

Doba je to na houby a i my se snažíme, teď už spíše zprostředkovat, nežli zorganizovat nějaké tréninky. Ještě minulý týden jsem byl se staršími ve Stromovce a bylo to super, ale jak utahovali šrouby opatření víc a víc, nezbylo nám moc možností. Něco jsme nakonec vymysleli a tady máte podnět pro vaše děti.

Prosím, pozorně si to přečtěte a hlavně se zaměřte na kategorie, či skupiny, ve kterých jsou vaše děti, ať nedochází k přehmatům. A ujišťuji Vás, že tak moc toho nebudete muset udělat.


Skupina dorostu a starších starších žáků 
Tedy ročníky 04, 05 a 06, které už s nimi od září trénují ve skupině.

Tady je to prosté a z vaší strany prakticky žádná iniciativa přijít nemusí. Mám s dětmi na WA skupinu a do té jim začnu posílat nějaké tréninky, nebo doporučení, co mohou, či mají dělat. Bude vytvořena i podoba jakéhosi online tréninkového deníku, kam budou děti zapisovat, co u/dělaly.
Samozřejmě bude velice těžké většinu dětí k něčemu donutit, ale nenapadá mě způsob, jak toho docílit.
Pokud se však na jakýkoliv pohyb vykašlou, bude opravdu náročné, po krizi je zase dostat do formy. A čím déle, tím hůře. Tak se jich během těch dnů zkuste ptát, jestli něco dělaly, jestli Pléša posílá tréninky a třeba je k tomu trochu i přísněji postrčte.


Skupina mladšího žactva a někteří mladší starší žáci a žákyně
Tedy ročníky 07 a 08 a několik 06, ale i 09*

* U 09 je to složité. V podstatě to jsou ještě přípravkové děti a nevím, zdali budou schopné jít tréninky, které budeme posílat, protože na něco takového možná ještě nejsou připravené. Na druhou stranu, pokud rodiče nebudou líní, mohou si s nimi tréninky které přijdou na mobil vyzkoušet taky. Tak či tak, pokud chcete do této online skupiny zahrnou i vaše děti (roč. 09), čtěte dále;-)

To jediné, co je třeba udělat, je říct vašim dětem, aby mi poslaly číslo na svůj mobil. Jejich čísla si uložím a vytvořím z nich skupinu na WhatsAppu. Do té jim pak začněme s trenéry posílat tréninky. Ty budou dělené na venku, nebo doma. Nemusí je jít okamžitě v ten daný den, i s ohledem na počasí. Ani nebudou muset jít v jeden den tr. venku, i doma (pokud pošleme oba). Posílat je budeme dvakrát (max. 3x) v týdnu (po a st, nebo pá) dopoledne a bude jen na nich, jestli je budou chodit, protože ani tady nemáme prostředky jak je k tomu (do)nutit. Časem můžeme přidat i videa a návody, jak co dělat a možná se nám podaří udělat i online trénink. Děti nám pak na oplátku mohou posílat zprávy, fotky i videa toho, co dělaly, jak se jim to líbilo, jestli to bylo náročné atd.

Takže, pokud chcete, protože je to dobrovolné, řekněte dětem, ať mi pošlou smskou své číslo na mobil, popř. ať si do něj nainstalují WhatsApp. A udělejte to prosím ihned, ať tu skupinu mohu vytvořit najednou a ne do ní každý den postupně přidávat nějaké nové děti. A ať mi pošlou zprávu i v případě, že už jejich číslo mám, ať mám přehled.

První trénink pošlu už zítra do poledne (doufám).


Přípravka
Ročníky 10 a mladší

Lituji, ale pokud jste si tohle dočetli až sem a je Vám líto, že něco podobného nezorganizujeme i pro nejmenší, musíte pochopit, že něco takového by bylo velice náročné. Navíc přípravkové děti jsou pořád malé a pohyb venku bez rodičů je asi něco nerealizovatelného. S dětmi se teď musíte hýbat po svém. A v tom Vám všem držím palce i pěsti moji milí a budu se těšit na to, až se zase sejdeme a potrénujeme!!!

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat