2. června 2019

Petr Zlesák na MČR ve vícebojích ve Zlíně

Peťa se o víkendu (v pátek) zúčastnil mistrovství ČR ve vícebojích všech kategorií (on za mladší žáky).
Skvěle reprezentoval oddíl i naši tréninkovou skupinu a já s hrdostí prohlašuji, že uspěl.
Medaile byla hodně blízko, ale nakonec to přece jen nevyšlo. Na takové vrcholné soutěži se většinou všichni zúčastnění vypnou k maximálním výkonů, stejně tak i Peťa. Povedlo se mu udělat si čtyři osobáky z pěti disciplín, což je perfektní výsledek, i když trošku trpce lze říci, že kdyby si jich udělal pět, nejspíš by ta medaile byla. Tak to na vícebojích chodí. Navíc osobáky v jeho parádních disciplínách ho vynesly na přední místa v republikových tabulkách! A to se počítá;-)

60 m překážek - 9,18 s OR- 1. místo - 707 b.
Jeho parádní disciplína a zároveň jediná, před kterou byl trenér nervózní (trochu;-).
Být to individuální MČR, byl by Pěťan mistr:-))) První místo a předzvěst toho, co jednou může přijít. Soupeřům nedal šanci a ukázal jim olympácký dres pěkně zezadu! Zároveň se dostal na průběžné druhé místo v celorepublikových tabulkách.

Kriket - 39,13 m OR - poslední místo - 217 b.
Peťa není vrhač, ale i přes osobák to nestačilo na víc, než na poslední místo. Navíc většina borců házela okolo padesáti, někteří až k šedesáti metrům.

60 m - 7,85 s OR - 4. místo - 604 b.
Někdy si na tom startu holt na chvilku zdřímnete a hned je zle:-) Peťa zaspal, mrzelo nás to oba velice, ale to se stává. Jenže na MČR se to už nedá dohnat:-(
I tak to byl úžasný výkon a posun na čtvrté místo v tabulkách, při čemž před Pěťou tam teď logicky, jsou pouze aktéři toho superrychlého žákovského běhu. Letos však ještě bude šance!

Dálka - 443 cm - předposlední místo - 278 b.
...ta rozhodla. Nepodařilo se nám Peťovu úžasnou rychlost přetavit na skok okolo pěti metrů a tím se zavřela cesta k medaili. Kdybych měl říct proč, tak asi proto, že dálku jsme tolik netrénovali. Často i proto, že ho z ní pobolívala noha a já ho nechtěl přetížit.
Ale co, máme téměř nejrychlejšího mladšího žáka na překážkách v republice, tak co víc si skupina plná trenérů překážkářů může přát?!:-)

800 m - 2:24,14 min. OR - 5. místo - 557 b.
Zakončíme to vesele. Museli byste to vidět! Byl to úžasný závod, vygradovaný až do finiše, ve kterém Peťa doběhl v novém osobáčku o !!!13!!! vteřin lepším toho starého!
Nechal tam vše, co mu zbylo a potěšil tím všechny své fanoušky!!!;-)

Setinky, desetinky, centimetry a metry, o tom je náš sport a vyhrává v něm ten, kdo jich má nakonec nejvíc, nebo naopak nejméně. Petr možná pokulhával v disciplínách, které mu tolik nejdou, či je tolik netrénuje, ale parádně se předvedl v těch, které má za své a baví ho. V tom nezklamal a předvedl, že v nich bude i v budoucnu obávaným soupeřem pro všechny závodníky. K medaili mu nakonec chybělo jen 141 bodů, což je i v žákovském víceboji docela málo.

MČR mladších žáků ve víceboji
Petr Zlesák - 7. místo, 2363 bodů - gratulace!

Bylo moc fajn být zase na mistrákách a mít tam svého koně. Bylo to velice náročné pro závodníky, i pro trenéry, ale v té výhni, která během dne ve Zlíně dosahovala až ke 38 stupňům jsme to zvládli, neudělali ostudu, ba co víc, v některých disciplínách dali vědět, že bude v budoucnu dost těžké Peťu porazit.
A to ti přeju, zůstaň zdravý a nadšený pro atletiku a bude to fajn!;-)
Gratuluji i Terezii Táborské za úžasné druhé místo v kategorii mladších žákyň!

Speciální poděkování patří celé rodině Zlesákových, za to všechno okolo a... však vy víte! DÍKY*

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat