27. dubna 2019

Sou Zadov jaro 2019 - zhodnocení

Letošní jarní soustředění na Zadově bylo jedním z nejlepších soustředěních vůbec.

Proč tomu tak bylo?
Za trenéry je to především díky třem "Z".
1. Zlobivé děti - nebrat!
2. Zraněné děti - nebrat!
3. Způsobilé děti - jedou!

Co to znamená.
1. Děti, které na trénincích a následně i na soustředěních dělají neplechu jsme se tentokrát rozhodli nechat doma a bylo to výborné rozhodnutí. Na soustředění panoval klid, pořádek a harmonie
Srovnat toto soustředění s naprosto příšerným (co se morálky týče) podzimním Zadovem je jako příslovečné nebe a dudy. A bylo to znát opravdu hodně!
Je to varování pro všechny (zlobivé) děti do budoucna. Každý má šanci, ale pokud se nedokáže na trénincích chovat normálně, nebude mít nárok jezdit s námi na soustředění.
Teď mluvím za všechny trenéry v Pléša týmu.
Osvědčilo se, trenéři nadšení, děti v pohodě, zlobiví utrum - howgh!

2. U zraněných dětí je to sice smutnější, ale ve finále stejné. Pokud někdo není schopný běhat na atletickém (běhacím) soustředění, je nám tam (i sobě) úplně k ničemu a jsou to jen vyhozené peníze.
Je třeba všechna zranění pořádně doléčit a ne jet na soustředění to ještě více po...
Zranění, i když nás to mrzí, také budou vždy zůstávat doma. Je to logické.

3. Způsobilé děti. Tady je to snadné. Pokud někdo před soustředěním z jakéhokoliv důvodu nechodí dlouhodobě na tréninky, je naprosto zbytečné, aby pak jel na (jarní/podzimní) soustředění, kde vrcholí několikatýdenní příprava na sezonu. Pokud je to z důvodu nemoci, nebo těsně po, je to smutné. Pokud je to z důvodu lenosti, tak není o čem...

Rád bych připomenul, že tentokrát jsme na 43 dětí byli pouze ve třech! Děsivé před odjezdem, když jsme ještě v živé paměti měli podzimní Zadov, kde nás na méně dětí bylo více. Jenže děti byly opravdu skvělé, téměř bez problémové a tak můžeme jen zatleskat, jako se to povedlo!

Žactvo
Jana se bez problémů dokázala postarat o žákovskou část. Dětem se trénovat chtělo. Makaly, držely se a nikdo neměl (až na jednu nešťastnou) nějaké závažnější zdravotní problémy. Spokojenost byla!

Přípravka
Nikča se příkladně postarala o přípravkové děti, které byly... ale co, ať všem předchozím zvoní v uších, asi tím nejlepším, co jsme kdy na soustředěních zažili! A to ve všech směrech. Paráda!!!

Interakce malých a velkých
Mám rád velké skupiny, i když to nese svá rizika, ale tady to (tentokrát) fungovalo velice pěkně a příkladně. Víc k tomu asi nedodám, zeptejte se dětí (snad nebudou mít jiný názor;-).

Počasí
Supr!!! Nikdy jsme nezažili na jaře lepší a krásnější!

Ubytování a stravování
Jako vždy, bez problémů a skvělé! Pokud někdo přijel s tím, že měl hlad, bude chyba jinde.

Tréninky
...poslední trénink, poslední kopec - opět zlepšení drtivé většiny dětí! Forma bude!!!

Trenérky
Byly skvělé a jen těžko by to bylo zvládnuté tak precizně, kdyby holky nebyly takové jaké jsou. Tedy schopné, veselé, nad věcí a připravené na cokoliv! Tím spíše, že tentokrát tam na to byly jen dvě, ale zvládly to suprově a patří jim mé VELIKÉ a UPŘÍMNÉ PODĚKOVÁNÍ*!*!*!*!*!

Pléša
Jo, taky jsem tam byl:-D
Pokud bych měl vážně napsat jednu věc, která podtrhne vše, co jsem tu povyprávěl, tak to bude toto:
Nikdy, nikdy před tím jsem se nevrátil ze soustředění tak málo unavený a vlastně i odpočatý.
To mluví za vše. Děti skvělé! Trenérky skvělé!! Žádný problém!!!
A to připomínám poměr dětí a trenérů, který byl vůbec největší v historii našich pobytů na soustředěních, ať už to bylo kdykoliv a kdekoliv.

Má-li někdo od dětí jiný názor, prosím, dejte mi to vědět, ať se můžeme poučit z toho, co jsme třeba udělali špatně. I to se mi už stalo. Ale tentokrát by mě to opravdu překvapilo.
Jen ta cesta zpátky neproběhla úplně hladce:-/
Snad to byla jediná větší kaňka.
Vše podstatné snad řekly děti;-)
Díky za další skvělé zážitky!
Chybělo mi tam snad jenom víc psů A..*

Za tým trenérů, Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat