28. října 2018

Sou Zadov, podzim - zhodnocení

Pokusím se to udělat krátké. Rozložím to do tří krátkých zpráv, pěkně od toho nejhoršího, přes to neutrální, až k tomu dobrému.

1)
To špatné - chování.
Bylo špatné! Především nejstarší kluci se předvedli a měli jsme s nimi celkem dost trápení a stresu. Chápu, že jsou v telecím věku a ještě chvíli budou, ale to v žádném případě neomlouvá excesy, které tam předváděli.
Holčičky (starší) na tom sice byly lépe, ale i ony nám párkrát předvedly, že jejich chování odpovídá jejich věku, především s jejich chápáním večerky.
Nebudu zde uvádět konkrétní důvody, nebo někoho přímo jmenovat, ale s chováním dětí, hlavně těch starších, jsme letos jako trenéři byli opravdu hrubě nespokojeni.
Pokud chcete vědět více, zavolejte mi, nebo se o tom můžeme pobavit na trénincích.

2)
To neutrální - zranění.
Nemám teď na mysli zranění, která si děti nešťastně způsobí během nepozornosti při trénování, ale ta zranění, která si tak říkajíc přivezou na soustředění s sebou. Samozřejmě, že každému přejeme, aby jel na soustředění. Když se však po jednom, či dvou trénincích ukáže, že to stále nepůjde (protože to bolí) a dítě je tak odsouzeno k nečinnosti je na zváženou, jestli takové děti na soustředění vůbec brát. Nechci, aby toto bylo bráno negativně, ale je třeba se doléčit. Pokud dítě není zdravé, nemá moc smysl ho na takové soustředění posílat.

3)
To dobré - tréninky.
Ty se povedly!
A mohu s klidem prohlásit, že co se týče tréninkové složky soustředění, vše dopadlo na výbornou! Děti (ty zdravé) odmakaly běžecké tréninky na plno. Zároveň jsme se věnovali dostatečně i posilování a protahování. S tímto jsme byli opravdu velice spokojeni a rozhodně to přebilo ten negativní pocit z morálky, která panovala mimo tréninky.

Zvláštní pochvala pak patří nováčkům, kteří odtrénovali na výbornou a měli jsme z nich velmi dobrý pocit.
A speciální pochvala je pro ty čtyři nejmenší účastníky, kteří se s tím poprali na výbornou a já osobně jsem z nich byl přímo nadšený!

Závěr.
S ohledem na to, co jsem zde napsal, se už na jarním soustředění může stát, že to nebude masovou akcí pro co největší počet dětí, ale naopak užším výběrem těch schopných, hodných a zdravých!
Vycházet budeme samozřejmě z chování a nasazení dětí během celého zimního období. A už během toho si některé děti bez obalu označíme jako nevyhovující, protože nechceme zažít další podobné soustředění s tak otřesným chování dětí, pouze s jejich výborným tréninkovým nasazením!

Za trenéry přítomné na soustředění (Jana ,Terka , Nikča) zhodnotil Pléša*

Žádné komentáře:

Okomentovat