2. srpna 2018

Sou Litomyšl - poslední postřehy - důležité!!!

Tretry
Jsme atleti a jedeme na atletické soustředění, takže ano!;-)

Pokrývky hlavy!!!
Bude pořádné vedro, tak ať děti mají něco na hlavu!!! Nejspíše neujdeme tomu, občas trénovat na stadionu v době, kdy bude pořádně pražit (jelikož má být takové počasí skoro celý týden), tak ať tam nikdo neběhá s holou hlavou!

Plavecké brýle
Pokud je nemáte, nebo neseženete, nevadí, nejsou povinné, ale plánujeme s dětmi udělat i pár plaveckých tréninků (s ohledem na teplé počasí), tak by bylo dobré, aby je měly.

Bazén - cena
Stanovená cena za bazén je 300 Kč. To odevzdáváte trenérům. V tom je zahrnuto osm dní koupání, plus jedno noční koupání (které je však dražší, nemáme na něj slevu). Je ale docela možné, že v těch vedrech budeme chtít na noční koupání jít i vícekrát. Dejte proto prosím dětem do kapesného cca kilo navíc, aby měly v tomto případě na úhradu (a řekněte jim to, ať to nestihnou prošustrovat;-)

Kapesné
Jak jste zvyklí. Většinou postačí tři čtyři stovky, ale je to individuální (+ pojistka na bazén).
Je též možné, že s dětmi vyrazíme na výlet někam do lesů, kam ale budeme muset popojet autobusem (linkovým), který by si musely zaplatit samy, ale nebyla by nějaká velká částka. Myslete při přidělování kapesného i na toto.

Pitný režim
Klidně dětem s sebou vezměte pakl minerálních vod. Na každém patře je kuchyňka vybavená lednicí, ve které si vždy jednu lahev mohou chladit (zbytek mít na pokoji). Je samozřejmě možné vybavit je i sirupy, nebo jinými rozpustnými prostředky. Jo ať na to mají lahev;-)

Stravování
Jídlo z místní kuchyně není špatné, ale z dlouhodobého hlediska se dá říct, že snídaně jsou nic moc, asi na úrovni školní jídelny. Výběr téměř není a pochybuji, že se to letos změní k lepšímu. I v tomto případě je možné děti vybavit něčím, co mají k snídani rády. Já většinou koupím pár lahví džemu, nebo nějaké "matlací" dobrůtky, abych měl alespoň nějakou jistotu, že do sebe ráno něco vpraví.

Bez lepku!!!
Poslední šance, nahlásit, ať se pak v kuchyni nekroutí, že o tom nevěděli a nejsou na to připraveni.


Výzva a zákaz zároveň
Prosím, nedávejte s sebou dětem brambůrky a všechny možné pochutiny tohoto typu. Nepřehánějte to ani s čokoládami a pod. V těch vedrech to může mít opravdu fatální následky. Raději jim nacpěte do tašek ovoce, klidně i meloun. My jim to oficiálně na sou zakazujeme a zabavujeme, a když jdeme nakoupit do města, nesmějí tyhle sr...ky vůbec kupovat!
Musím zde připomenout případ našeho prvního sou v Lit., kdy se jedna holčička cpala jen brambůrkami, čokoládou, nejedla normální stravu a po dvou dnech jsme jí museli odvézt do nemocnice na jipku, protože nám zkolabovala. Nechci už zažít něco podobného, když nás čekají taková pekelná vedra!
I když se snažíme děti hlídat při jídle a důrazně dohlížíme na to, aby pily, nemůžeme uhlídat všechny a tohle je prevence.

Děkuji

Už mě nic nenapadá:-)

Tak šťastnou cestu!

Ps: každý rok to rodičům nabízím a letos to je hodně aktuální. Až je přivezete, klidně si s sebou vezměte plavky a zajděte si na místní bazén. Netrmácejte se v tom vedru zase zpátky. Uvidíte se tam s dětmi, ale už to nebude vaše starost. Osvěžíte se a v podvečer můžete jet v klidu domů.
Vážně, neváhejte, je to prima!

Žádné komentáře:

Okomentovat