25. února 2018

Soustředění jaro a léto 2018 - základní informace

Ahoj rodičové.

Prosím, velice pozorně a důkladně si pročtěte informace o jednotlivých soustředěních!
Vše tam bude napsáno co nejjasněji, aby nikdo nemusel klást zbytečné dotazy. Je toho hodně a omluvám se za ten sloh, ale jinak to udělat nejde. Není to jenom pro nováčky, ale i pro staré mazáky, protože letní soustředění jsou letos malinko komplikovaná.

Obecné informace

Termín
Na některá sou už je přesně daný a nejde ho měnit/upravit. U některých to udělat lze, ale pouze o jeden dva dny.

Místo - Ubytování - Stravování
Kam jedeme, kde budeme bydlet a jestli neumřeme hlady.

Kdo jede
U každého sou je vždy uvedeno, kdo může jet (a proč). Nemá žádnou cenu se mě ptát, jestli na sou pro starší děti mohou jet i ty mladší, nebo jestli mohou jet děti ročníků, pro které sou není otevřené, ať už by byl důvod jakýkoliv. Můžu zde uvést i nějaká výkonnostní, či kázeňská omezení.

Kapacita
Vychází většinou z ubytovacích možností a nám přidělených míst, ale třeba i z kapacity autobusu, který nás tam poveze.

Doprava
Na některá sou jezdíme vlastním busem, na některá nám rodiče musejí děti dovézt sami. Též záleží na místě, kam jedeme, protože do některých lokalit se dá dojet opravdu těžko.
Poznámka: Na některá sou nám na vlastní bus přispívá oddíl, ale nemohu po oddílu chtít, aby nám platil autobus na soustředění 4x ročně (jeden bus na sou vyjde na cca 20 tis.).

Cena
Je většinou přesná, ale vždy je šance, že dostaneme od oddílu nějaké peníze z grantů, které dostáváme mimo jiné i za to, že nám děti chodí na závody!!! Takže uvedená cena sou za den může být nakonec o trochu nižší.

Přihlašování
Pokud je Vám vše jasné a vaše dítě splňuje podmínky pro soustředění, na které ho chcete přihlásit, udělejte to a udělejte to co nejdříve!!! Nezáleží sice na době přihlášení, ale já sám musím dát dohromady počty, které jsou hlavně pro letní soustředění dosti důležité s ohledem na kapacitu míst, kam jedeme.
Děti přihlašujete přímo a pouze mně, a to formou zprávy po telefonu, nebo emailem, kdy je následně umístím na seznam pro dané soustředění. Vy si pak můžete zkontrolovat, jestli už je vaše dítě zařazené na seznamu přihlášených. Nic jako tištěné přihlášky nevedeme.
U některých soustředění může být i uzávěrka, takže je lepší neváhat.
Pokud s určitostí nevíte, zda v daném termínu bude moct jet vaše dítě na sou, je lepší ho přihlásit. Vyškrtnou ho mohu vždycky, dohlásit (hlavně v létě) většinou už ne. Pokud vím, že mé dítě v daném termínu nemůže jet a změna není možná, nepřihlašujte ho, je to zbytečné.

Následují konkrétní soustředění

Zadov Šumava - jaro 2018

Termín: 15. - 20. duben (ne - pá)
Jinak to nejde, musím zohlednit především možnosti trenérů. Pokud někdo nebude moci/chtít uvolnit dítě na (nejspíše celý) týden ze školy, pochopím to.
Poznámka: V žactvu už musíme brát v potaz nějakou závodní sezonu a přípravné závody, proto nelze jezdit jako dříve okolo čarodějnic a květnových svátků. A jet na Velikonoce, které letos vycházejí na přelom března a dubna se rovná tomu, že budeme trénovat 100% na sněhu.
Napadlo, když budete chtít, uděláme tam nějaké vyučovací seance, kdy všem dětem doporučíme/přikážeme, aby si udělali úkoly, a když to bude možné, tak i pomůžeme s výukou. Ale zase si nemyslete, že z toho udělám školu v přírodě:-)
M.U.S.
Hotel Zadov, krásné prostředí, totální bašta, jezdíme tam přibrat!:-D
Kdo jede?
Žactvo + 07 a nikdo jiný!
Pozn.: Pokud můžou, měli by jet všichni žáci a žačky, mladší i starší. Stejně tak by se měli rozhoupat 07 a jet rovněž! V této sezoně už budou závodit za družstva ml. žactva.
Velmi důležitá poznámka:
Nevezmeme na jarní Zadov NIKOHO, kdo se během jarní přípravy bude flákat a neprojeví dostatečnou snahu na trénincích!!! Tak jsme se s trenéry dohodli.
;-)
Kapacita
Bude omezena pouze kapacitou autobusu, tedy nějakých cca 40+ míst. Pokud by byl opravdu velký zájem, nejspíš by někteří rodičové museli vytáhnout dodávky a zbylé děti tam dovézt, ale tomu opravdu moc nevěřím.
Doprava
Vlastním busem
Cena
Cca 600 - 650 Kč za den.
Přihlašování
Ihned!!!


Litomyšl - léto 2018 - letos tam jedeme už po osmnácté!!!

Termín: 4. - 11. srpen (so - so)
M.U.S.
Ubytování jako vždy nádherné, strava nic moc (snídaně :-/), ale stojí to za to (18x !!!)
Kdo jede? + kapacita
Jednou to přijít muselo. Oblíbenost toho místa je taková, že kapacita v Litomyšli dosáhla svého maxima a nedá se navyšovat. Proto mohu letos do Litomyšle vzít cca 45 dětí (včetně trenérů), takže bereme pouze žactvo. A v případě velkého zájmu může klidně ještě dojít na výběr. Takže ať děti koukají makat, chodit na závody a vůbec se snažit - Litomyšl je za odměnu!
Poznámka ne úplně příjemná:
Je zde ještě (nepříjemná) možnost, že nebudu moci vzít všechno přihlásivší se žactvo a dojde na drsné dělení. Pokud na to dojde, budou mít nejspíš smůlu právě 06, hlavně ty výkonnostně slabší, kterým však v tom případě bude nabídnuto aby jely s přípravkou do Ústí nad Orlicí. Jinak to nejde, ale Litomyšl vážně není nafukovací a nás je ve skupině žactva cca 50. Na druhou stranu si myslím, že tak jako každý rok nepojedou všichni, navíc nám většinou k dobru paní vedoucí udělá pár přistýlek. Ale když na to vážně dojde, možná by se ve finále těm menším dětem soustředění s přípravkou líbilo více, byly by tam nejstarší;-) Uvidíme.
Doprava
Vlastní. Děti na sou musíte přivést. I když je fakt, že nám děti pomalu začínají dorůstat do věku, kdy by zvládli cestu v doprovodu trenéra vlakem. Problém je akorát "pochod smrti" od nádraží na ubytovnu, který vede doslova přes celé město a s bagáží to trvá klidně i přes půl hodiny. Zase ale není problém mít tašku/kufr s kolečky. Toto bych řešil, až na to přijde doba.
Cena
Opět cca okolo 500 - 600 Kč, ale i tady je šance, že budou nějaké grantové peníze.
Přihlašování
Co nejdříve - nemá cenu čekat!


Ústí nad Orlicí - léto 2018
Možnost soustředění pro žactvo - níže

Jak bylo napsáno, přípravka už se do Litomyšle nevejde, tak jsem byl nucen hledat jiné místo.

Termín: poslední týden v srpnu (cca 25. 8. - 1. 9.)
Samozřejmě, že s přípravkou není nutné jet na 7 - 8 dní, ale třeba jen na 5 - 6. Nešťastné by však bylo, kdyby velký počet rodičů právě v tomto termínu děti nemohl poslat z důvodu jiných prázdninových aktivit. Místa a termíny se nehledají snadno, ale toto místo je velice pěkné a užitečné.
Navíc u přípravkových dětí nezáleží na termínu sou, protože stejně nemají žádnou přípravu na nějaké vrcholy sezony.
M.U.S.
Hotel, ve kterém jsou zvyklí na sportovní oddíly. Jídlo 4x denně, snídaně formou bufetu, což je pro malé děti asi to nejlepší (něco k jídlu si nakonec vyberou). Hned vedle hotelu aquapark, ve kterém nám udělají nějakou skupinovou cenu pro vstup. Hned vedle AQP atletický ovál s přilehlými hřišti. Možnosti vyběhnout a trénovat i okolní přírodě. Výlety po okolních kopcích. Já to beru!;-)
Kdo jede?
Přípravkové děti, ročníků 07, 08, 09. Mladší děti nebereme! A u nejmladších vybraných a nováčku pečlivě zvažte, jestli už jsou schopné jen na takovou akci. Prosím!
Kapacita
Cca 30 míst, ale asi by se to dalo navýšit, bude záležet na zájmu.
Doprava
Nejlépe vlastní, protože opravdu nechci riskovat cestu vlakem, a pak se ještě tahat se zavazadly na místo pobytu. Ale není nic jednoduššího, než když se rodiče domluví mezi sebou a jeden pobere pár dětí autem tam, druhý zase zpátky, nebo se vyrovnají finančně. Děláme to tak v létě pořád.
Cena
599 Kč za den (ubyt. a strava)
Přihlašování
Opět prosím, co nejdříve.
Žactvo
Rozhodli jsme se na toto soustředění vzít s i sebou starší, šikovné a hodné děti z žactva. Bude se to týkat především ročníků (05 a výše).
Podmínkou je však dobrá tréninková morálka na trénincích i na soustředěních, a aktivní účast na závodech. Finální výběr pak zůstává na trenérech.

Děkuji, že jste to dočetli až sem. Jestli něčemu nerozumíte, nevolejte a raději si to přečtěte ještě jednou!:-D
..nebo 2x:-P

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat