4. června 2017

Přebor mladšího žactva na dráze

Středa a čtvrtek 7. a 8. června - SK Kotlářka.

Propozice jsou zde:
http://www.atletika.cz/propozice1/4-prebor-prahy-mladsiho-zactva-na-draze/

Seznam přijatých dětí a upravený časový pořad zde:
http://www.atletika.cz/cas-informuje/prebor-prahy-mladsiho-zactva-7-8-6-2017-vybrani-za/

Výsledky:
http://online.atletika.cz/vysledky/31012

PB = personal best, čili osobní rekord

Přebor Prahy mladších žáků dopadl pro naše děti velice dobře.
Začnu tím nejlepším.
Na individuální medaili dosáhla Áďa Š., která to měla velice složité, protože její disciplíny se vzájemně překrývaly. Adélka se s tím poprala statečně. Ještě před startem třístovky stihla tři skoky do dálky, kterými se však nedostala na medailové pozice, na které při své formě určitě měla. Byla to celkem škoda, ale chuť si spravila právě na trati 300 metrů, kterou běžela v průběhu dálkařského závodu a jak má ve zvyku, nic nevypustila, běžela na hranici svých možností a nakonec si doběhla pro krásné třetí místo celkově v novém osobním rekordu- gratulace!
Nutno přiznat, že po doběhu třístovky sice měla ještě možnost absolvovat dálkařské finále, ale vzhledem k únavě po skvěle běžené třístovce byla šance na zlepšení se jen mizivá. Celkově skončila šestá.

Na třístovce zazářila i Áďa H. Běžela ve stejném běhu jako A. Š., ale svůj závod pojala velice takticky. Nenechala se zjančit nad sebou běžícími soupeřkami, což mohlo zezačátku vypadat, jako že ztrácí, ale skvěle rozvrženým tempem se nakonec k soupeřkám přiblížila a skončila na celkovém čtvrtém místě v novém výborném osobním rekordu - gratulace!

Další naše děti, které běžely prokázaly formu a dobíhaly v nových, často výrazných osobních rekordech, což přinášelo přítomným trenérům velikou radost. Kde jinde si zaběhnout osobák, když ne na vrcholné akci mladších žáků (ml. žactvo. nemá MČR).
I to je  pro trenéry velice důležité a velkou radost nám tak přinesli Tom, Krýša, Míša, Laura, Nikča, Maruška i Anička H., která běžela velice slušně překážky, samozřejmě i ona v novém PB;-)
Osobně říkám, že i když to nestačí na placku, tak vidět děti v nasazení v jakém absolvují své závody mi dělá obrovskou radost a připomínám, že většina našich dětí je mladším žactvem teprve prvním rokem, počkejte příště!
Jen pro představu, třeba Krýša běžel svou třístovku velice dobře, v novém PB, ale těžko něco zmohl proti starším borcům, kteří běželi okolo 40 vteřin, jeden dokonce i pod!
Tady bych vyzdvihla Áďu H. a Toma, kteří se na 150 m dostali mezi deset nejrychlejších, jak jinak, než v nových PB.

Bez osobáků tak nakonec zůstali (krom dálkařek Áďi a Aničky H.- tou dobou už zraněné) jen vrhači - Naty, Adam a Krýša. Snažili se, ale konkurence byla opravdu veliká. Tak se jim alespoň podařilo nasbírat cenné zkušenosti.

Štafety
I štafety nám nakonec udělaly velkou radost, i když to mělo trochu trpkou příchuť.
Složení: 2x Adélka + dvě borky od MK.
Asi takhle..
Před startem holek na 4x 300 m jsem byl neochvějně přesvědčen, že naše elitní "áčková" štafeta dívek bude bojovat pouze o zlato. Jenže holky ze Slávie nás přímo v rozběhu přesvědčily, že tomu tak není a s celkem jasným náskokem vyhrály před naší štafetou. Jenže! Pak byly slávistky DQ za předčasné seběhnutí. Je fakt, že takové vítězství by nám určitě nepřineslo takovou radost, ale v tu chvíli byly naše holky na prvním místě. No a pak přišel druhý běh, kde nás předběhly holky z Újezdu a bylo hotovo. Rozdíl mezi první a druhou štafetou byl pouhých 13 setin, což je na tokavé trati prakticky nic a být spolu v jednom běhu, možná by to dopadlo jinak. I tak je ale celkové druhé místo krásné a holky si ho vybojovaly na dráze - gratulace!
Musím však pochválit i naší druhou dívčí štafetu (Maty, Laura, Míša a Adri od MK), kde se holky předvedly v tom nejlepším světle, makaly naplno a dokázaly, že i do budoucna v nich bude velká síla!
Kluci to měli o poznání těžší. Ve složení Tom, Krýša a dva borci z přípravky (ovšem ti z nejlepších) David a Peťa měli šanci na kvalitní čas i umístění, kdyby ovšem neběželi v elitním prvním běhu, který byl nabitý až k prasknutí. Být ve druhém, či třetím běhu, mohli by si kluci zazávodit. Takhle už prakticky po první předávce jen nabírali ztrátu a doběhli s celkem děsivým odstupem. Každý, kdo kdy běžel dlouhou štafetu ví, jak je těžké běžet na plno když víte, že není možné doběhnout toho před sebou. I oni si tak odnesli cenné zkušenosti pro příště;-)

Celkově lze PP hodnotit velice kladně, s Janou jsme byli nadšení z nasazení dětí a moc se těšíme na další závody!

Děkujeme a gratulujeme všem!

Pléša a Jana

Žádné komentáře:

Okomentovat