15. května 2017

VZ přípravek 6. června - Děkanka

Poslední oficiální závody pro přípravky byly díky počasí na začátku i na konci trochu uplakané, ale jinak se závodit dalo a během závodů dokonce na chvíli vylezlo sluníčko;-)
Některé disciplíny tím však ovlivněny byly. Především skok z místa, který probíhal na umělém povrchu, kde to samozřejmě díky předchozímu dešti dost klouzalo a sám bych to označil za neregulérní, až nebezpečné. Navíc nikdo nechápal, proč nejstarší přípravkové děti měly pouze skok z místa, který je jim (při vší úctě k organizátorům) úplně k ničemu, zatím co mladší kategorie měly regulérní skok daleký do písku. Navíc konkrétní pořadatelé/rozhodčí na této disciplíně dost ovlivňovaly výsledky opravdu odfláknutým měřením (hlavně u kluků), které bylo nejednou přestřeleno třeba i v řádu decimetrů, což bylo pro soutěž nedůstojné, ale i vzhledem k povaze disciplíny nemělo cenu si nějak stěžovat.
Jinak závody probíhaly celkem v poklidu a bez průtahů a Spartak opět předvedl, že závody přípravek umí organizovat mnohem lepe, než třeba Slavie.

Našim dětem se tradičně dařilo a výsledky se můžete pokochat na oficiálních stránkách ČASu:
http://online.atletika.cz/kalendar/kalendar/2017-06-06
Stačí kliknout na příslušný závod.

Jinak závodů pro přípravky, jak už jsem psal dříve, letos opravdu moc není. My se do budoucna pokusíme o nápravu a uděláme vlastní VZ na Olympu. Je to však složitý proces, který vyžaduje hodně plánování. Možná bychom to zkusili už v září, ale tento nápad berte opravdu s velkou rezervou!

To co si ale může udělat už nyní, jsou naše vlastí závody, na kterých se domluvíme s trenéry a uděláme je někdy koncem školního roku, tak se těšte!;-)

Pléša

Žádné komentáře:

Okomentovat