21. února 2017

Přebory Prahy mladšího žactva v hale 2017

Naše první halové PP (konané 19. 2.) dopadly moc dobře a za oba trenéry můžu prohlásit, že jsme byli opravdu potěšeni celkovým dojmem ze závodů.
Přihlášeným dětem z naší skupiny se dařilo a výborně reprezentovaly náš oddíl. Jejich nasazení bylo příkladné a výkony výborné. Vlastně každý nastoupivší do individuální disciplíny si zaběhl minimálně jeden osobní rekord.
Rodiče byli úžasní a i přes menší počet (vzhledem k počtu závodících dětí) vytvořili báječnou atmosféru, ve které bylo radostí jak závodit, tak i pro trenéry koučovat! Přesně tohle mě na atletice, když přijde na závodění, ohromně baví a děkuji Vám zato, rodičové;-)

Konkrétní výkony rozeberu nyní.
Náš jediný zástupce na technických disciplínách, Krýša, se statečně popral se skokem dalekým a  obsadil slušné 12. místo. Nutno podotknout, že ho přeskočili většinou o rok starší kluci.
To lepší si ale nechal na 300 m, kdy předvedl výkon, který mě opravdu nadchnul a doběhl v čase pod 50 vteřin!
Na kratších sprintech předvedl Tom, že jeho forma je na vzestupu. Na šedesátce sice zaváhal a po předklonu asi v půli trati, kdy už to vypadalo, že bude rýt "tartan" bradou :-) doběhl ve slušném čase blízko svého osobního maxima. To lepší pak předvedl na 150 m, kdy po vítězství ve svém běhu a novém, úžasném OR skončil na celkovém sedmém místě.
Na středních tratích jsme také měli želízko v ohni. Áďa H. je skvělá běžkyně a má výbornou formu, kterou na přeborech potvrdila. V jejím případě se však dá hovořit o smůle, že byla v nejpomalejším běhu, který sice vyhrála, ale připravilo ji to o boj o lepší umístění, protože hned tři dívky z jiných běhů byly jen o vteřinku před ní (což v kontaktním běhu, jakou šestistovka je, vážně moc není). Na pódium by to asi nestačilo, bronzová medaile byla přeci jen o trochu výš, ale i tak gratulace k celkovému 8. místu.
Naší nejlepší závodnicí ve skupině je v současnosti asi Adélka Š., což s přehledem dokázala na obou sprinterských tratích, kdy na šedesátce v novém OR doběhla celkově sedmá a po stejně skvělém výkonu na 150 m  nakonec ještě o příčku lépe, šestá. Jen pro upřesnění, v dvouleté kategorii ml. žactva byla nejrychlejší 2005 (před ní na obou tratích doběhly pouze 2004), což je velký příslib do budoucna, za kterým se však skrývá hodně dřiny;-).
Štafena 4x 200 m (2+2 D a K)
Já miluju štafety! A už dlouho jsem nebyl tak nervózní, jako před startem té naší i proto, že byla pravděpodobně v tom nejrychlejším složení, jaké momentálně může nabídnout naše tréninková skupina.
Děti běžely úžasně! Nebylo nejspíše nic, co bych jim při běhu vytknul. Předávky se povedly a nasazení bylo neuvěřitelné! Všichni členové si sáhli na dno a po náročných závodech ze sebe vyždímali zbytky sil. Svůj běh vyhrály. Nakonec z toho bylo sedmé místo a nutno říct, že krásné a zasloužené, protože konkurence byla veliká (více jak 20 štafet) a pro představu od třetího místa je dělila necelá dvou vteřina (budu soudný - to není zas tak málo), ale o to více se těším na příští rok, kdy 2005 budou v této kategorii těmi staršími a to Vám povídám, jestli se to povede, bude to mazec!!!:-D
Pozn.:OR - osobní rekord
Krýša
Dálka - 381 cm, (pravděpodobně OR) dvanáctý
300 m - 49, 78 s., OR devátý
Tom
60 m - 9, 14 s., třináctý
150 m - 21, 60 s., OR sedmý
Áďa H
600 m - 1: 54, 66 min. OR osmá
Áďa Š
60 m - 8, 69 s. OR sedmá
150 m - 21, 29 s., šestá
4x 200 m - PSK Olymp Praha
2: 00, 83 min. (průměr na osobu - 30, 2 s.) sedmí
Pozn.: všechny běhy se běžely na časy, nikde se neběželo finále.
Celkové výsledky zde:
http://online.atletika.cz/vysledky/27886/50

Moc se těšíme na příští rok, kdy 2005 budou těmi staršími v kategorii!;-)

Děkujeme všem zúčastněným, fandícím a především skvěle závodícím a těšíme se s Janou na další závody!!!

Pléša a Jana

Žádné komentáře:

Okomentovat