14. března 2011

Ohlédnutí za HMČR žáků a žákyň

HMČR žactva se konalo tradičně v Jablonci n/Nisou a tím byly rovněž "tradičně" znehodnoceny výsledky především na dlouhých sprintech (150 m a 300 m). Již výsledky na přeboru Prahy (7 prvních, 1 druhé a 2 třetí místa; viz článek o přeboru Prahy na stránkách tréninkové skupiny Michala Krčmáře) naznačovaly, že HMČR může být úspěšné, byť výkonnost nemůže být zásadním kritériem v hodnocení této kategorie.

Jabloneckého mistrovství se zúčastnili 4 závodníci Olympu:

  • 2 ročníku 96 (Petra Jonášová a David Šebrle), u nich jsme očekávali kvalitní umístění
  • 2 ročníku 97 (Dominika Krupařová a Petr Rada), kteří jeli do Jablonce "na zkušenou"

Petra Jonášová (na obrázku na třetím stupínku) získala bronzovou medaili ve vrhu koulí za výkon 11,76 m. V běhu na 60 m překážek se umístila na čtvrtém místě, když běžela čas 9,37 s.

David Šebrle se v Jablonci opravdu činil, když absolvoval rovnou čtyři disciplíny. Nejúspěšnější byl na 60 m překážek, kde o pouhou 1 setinu prohrál boj o bronz, běžel 8,79 s. V běhu na 60 m se mu nepodařilo postoupit z meziběhů, když běžel 7,69 s. V rozbězích na 150 m si časem 18,79 s vybojoval 6. nejlepším časem účast ve finále B. Ve skoku dalekém pak byl sedmý výkonem 5,58 m.

Dominika Krupařová nepostoupila z rozběhů na 300 m, když zaběhla jedenáctý nejlepší čas 44,57 s.

Petr Rada výkonem 9,38 s na 60 m překážek nepostoupil z rozběhů, když dosáhl 21. času mezi překážkáři.

Sečteno a podtrženo

Účast žactva Olympu na HMČR byla úspěšná. Prokazuje se, že špičkoví závodníci našeho oddílu mohou soutěžit o přední umístění v republikových mistrovstvích, problémem však je naprosto nedostatečná základna pro jejich výchovu. Souhrnné výsledky jsou uvedeny v následující tabulce:

Kategorie

Počet závodníků

Obsazených disciplin

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

4. – 8. Místo

Žákyně

2

3

0

0

1

1

Žáci

2

4

0

0

0

3

Podrobnější článek naleznete na stránkách tréninkové skupiny Michala Krčmáře.

Žádné komentáře:

Okomentovat